Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Zjazd Szkół UNICEF

Dnia 21.05.2014 uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań – Joanny Pichlak i Justyny Kujawy, udali się do Bielan Wrocławskich na Zjazd Szkół i Placówek imienia UNICEF pod hasłem „Z prawami dziecka w przyszłość”. Naszym gospodarzem był Gminny Zespół Szkół w Bielanach Wrocławskich. Nocowaliśmy w Krzyżowicach w Zespole Szkół Nr 1. Szkoła mieści się w dworku- w przepięknych, starych murach.

22.05.2014 odbyło się uroczyste powitanie szkół, które przyjechały na zjazd z całej Polski- z Obornik Wielkopolskich, Szczecina, Ibramowic, Rzeszowa, Jarocina, Malborka, Bielan Wrocławskich. Naszymi aniołami stróżami, którzy opiekowali się nami i oprowadzali nas po szkole byli uczniowie gimnazjum z Bielan Wrocławskich.

Po krótkiej części artystycznej i prezentacji wszystkich szkół odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Piosenki „Wszystkie Kolory Świata”.

W konkursie brała udział Patrycja Fabiańska uczennica klasy V a. Po konkursie organizatorzy przygotowali dla delegacji szkół wycieczkę do Wrocławia. Spacerowaliśmy po Rynku, przeszliśmy po Moście Zakochanych, gdzie uczennice klasy V a zawiesiły kłódkę z napisem „Klasa Va Malbork”. Następnie udaliśmy się na krótką lekcję historii do Oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu i obejrzeliśmy Panoramę Racławicką.

23.05.2014 zobaczyliśmy inscenizację przygotowaną przez uczniów gimnazjum pod tytułem „ Sąd nad prawami dziecka”. Następnie odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie, w którym brały udział dwie uczennice z naszej szkoły- Kasia Wolak z klasy V a i Martyna Wodziańska z klasy VI c. Po konkursie odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie w grupach przygotowywali transparenty i hasła dotyczące praw dziecka. Po warsztatach braliśmy udział w kolorowym korowodzie- happeningu- „ 25 lat z Prawami Dziecka.” Po przejściu ulicami Bielan Wrocławskich przed szkołą ustawiliśmy się i z naszych ciał ułożyliśmy napis UNICEF. Kolejnym punktem programu był uroczysty apel podsumowujący zjazd. Gośćmi honorowymi zjazdu byli przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektor UNICEF w Polsce Pan Marek Kurpiński i Ambasador Dobrej Woli Pan Łukasz Nowicki. Po apelu udaliśmy się na spotkanie z Panem Kurpińskim i Panem Nowickim.

Ostatnim punktem naszego pobytu był piknik i ogłoszenie wyników konkursu.

W konkursie piosenki Patrycja Fabiańska zdobyła I miejsce, a w konkursie wiedzy o patronie drużyna naszej szkoły w składzie Kasia Wolak i Martyna Wodzińska zajęła III miejsce. Uczennice i opiekunowie bardzo się cieszyli z sukcesów. Gratulujemy!