W dniu 08.11.2016 uczniowie klas pierwszych razem z wychowawcami i rodzicami przybyli do szkoły na szczególną uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Zebranych powitała prowadząca Pani Patrycja Biegańska-Stawicka.
Uczniowie klasy 3 a zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym pt. „Pomorski dzielnicowy oczami dziecka”. Organizatorem konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W konkursie biorą udział uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych województwa pomorskiego. Celem konkursu jest między innymi zapoznanie dzieci z sylwetką dzielnicowego i specyfiką Jego służby, poprawa bezpieczeństwa w szkołach podstawowych, promowanie wizerunku przyjaznego, służącego pomocą dziecku, dzielnicowego.
Uczniowie klas piątych i szóstych na lekcjach języka hiszpańskiego wykonywali w grupach czteroosobowych projekty o Meksyku. Na początku przypomnieliśmy sobie zasady dobrej współpracy i pracy w grupie, uczniowie przynieśli materiały, praca przebiegała w miłej atmosferze.
W ubiegłym miesiącu byliśmy wraz z naszym wychowawcą w Szkole Łacińskiej w Malborku. Tym razem udaliśmy się do Mediateki na zajęcia pt. „Pozytywny bohater”. Była to wyjątkowa, zabawna i bardzo pouczająca lekcja o tym, kto z nas jest lub może stać się tak naprawdę bohaterem.
Uczniowie klasy 2a przygotowywali zdrowe sałatki według własnego pomysłu i upodobań. Po umyciu rąk oraz warzyw i owoców zajęli stanowiska pracy i przystąpili do krojenia produktów. Techniki krojenia oraz efekty były różnorodne. Nie to jednak było najważniejsze.
Na zajęciach w oddziale zerowym uczyliśmy się zasad higieny i dobrego zachowania podczas przygotowania i spożywania posiłków. Już wiemy, że potrawy podajemy w różnych naczyniach:
Wiele emocji wzbudziły odbywające się w Starogardzie Gdańskim rozgrywki dziewcząt w piłkę nożną. Piłkarki naszej szkoły rywalizowały po raz trzeci w III Turnieju „From schools to womens league”. Drużyna w składzie: Wiktoria Kosater, Zuzanna Zyra, Lena Kondratowicz, Oliwia Treder, Aleksandra Krzyżanowska, Nikola Strycharz, Maja Dąbrowska, Kinga Duch, Nadia Niemczuk, Nadia Pietkiewicz, Zosia Uogelsinger, Alicja Gordon, zajęła II miejsce.
Nasi zawodnicy biorą udział w XVII edycji Turnieju pod nazwą „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W kategorii U10M nasza drużyna zdobyła I miejsce. W jej składzie znaleźli się: Wojciech Buła, Marcel Dziuwe, Adrian Jasieniecki, Bartosz Jukowski, Franciszek Kubaszewski, Filip Kwiatkowski, Mateusz Lauryn, Brian Raburski, Marcin Stawicki, Fabian Więcławski.
W naszej szkole rozgościła się piękna, kolorowa i rozśpiewana Pani Jesień. Dzieci z przedszkola oraz grupy wiekowej 0-3 wzięły bowiem udział w koncercie piosenek o tematyce jesiennej.
Uczniowie klas 1a i 1b zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. W dniach 27 i 28 października pierwszaki wzięły udział w zajęciach wprowadzających w tajemnice biblioteki. Każda klasa wykonała książkę- każdy uczeń przygotował kartkę ze swoim portretem, kartki te zostały połączone, stronę tytułową wykonał wychowawca klasy.
Pani Jesień liczne dary niesie – kolorowe liście, kosze pełne warzyw i owoców. W świetlicy szkolnej było bardzo kolorowo i pomysłowo. Uczniowie przygotowali warzywne postacie. Pracowali w zespołach prześcigając się pomysłami.
Promocja zdrowego odżywiania – my już wiemy co zdrowe i pyszne! Klasa 0a wdrażała umiejętność spożywania warzyw w różnych postaciach – sałatka warzywna!
„ Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas. Mamy dwie ręce. Jedną aby pomóc sobie, drugą by pomagać innym”.(Audrey Hepburn)
Dnia 24 października 2016 r naszym gościem w ramach projektu „ Od marzeń do sukcesu” była Pani Magdalena Sulkowska- dyrektor do spraw pozyskiwania funduszy z Fundacji „ Zbieramy razem”, z zamiłowania sportowiec- biegaczka w maratonach.
Uczniowie klas 4-6 spotkali się na auli, aby porozmawiać o kolejnej z przyjętych przez nas wartości – odwadze. Apel przygotowała klasa 6a. Uczniowie zaznaczyli, że odwaga to podejmowanie trudnych i ważnych decyzji, przeciwstawianie się złu. Bycie odważnym wyraża się w prezentowaniu i obronie własnych poglądów, pokonywaniu lęków i słabości, w ocenie tego co dobre a co złe.
Dzisiaj w świetlicy szkolnej uczniowie mieli możliwość przygotować dla siebie i innych coś zdrowego. Były to owocowe koreczki. Na początek wszyscy umyli ręce i owoce. Potem zajęli stanowiska pracy i przystąpili do krojenia owoców.