Biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich chętnych i odważnych uczniów do zmierzenia się z zagadkami. Można było wylosować zagadkę, przeczytać, a każda prawidłowa odpowiedź była nagrodzona drobnym upominkiem. Gotowych do myślenia było bardzo dużo!!!
Cały ubiegły tydzień upłynął „ Koniczynkom” pod hasłem warzyw. Dzieci przynosiły warzywa do przedszkola, razem z nauczycielką poznawały ich nazwy, kolory i kształty. Dowiedziały się także ile witamin zawierają warzywa i jak ważne jest ich spożywanie.
Dnia 12.10.2016 rozegrano II pomorski turniej „From schools to Womens league”. Nasze zawodniczki zdobyły najwięcej punktów, na równi z Gdańską Autonomiczną Szkołą Podstawową i zakończyły turniej bez straty bramki. Piłkarki wspierała i dopingowała Pani Sabina Orłowska, nauczycielka wychowania fizycznego. Gratulujemy! Więcej możecie poczytać pod linkiem:
W tym uroczystym dniu cała społeczność zebrała się na auli. Najpierw swój program pokazała klasa 3e. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki i mówiły wiersze. W imieniu przedszkolaków zaśpiewały „Motylki”. Razem z życzeniami nauczyciele i pracownicy otrzymali laurki i róże.
Dnia 11 października odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Nasi zawodnicy spisali się świetnie i zajęli w powiatowych rozgrywkach II miejsce.
Uczniowie klasy 4c wzięli udział w akcji „Wylosuj anioła-zostań aniołem dla dziecka w szpitalu”. Uczniowie otworzyli swoje serca dla chorych kolegów i koleżanek ze szpitala onkologicznego. Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Dnia 12 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku startowało pięciu kandydatów. Każdy przedstawił swój program wyborczy. Uczniowie z uwagą słuchali propozycji kolegów i koleżanek. Trzeba przyznać, że kandydaci stanęli na wysokości zadania, zaprezentowali się pięknie.
Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w „żywych ” zajęciach edukacji przyrodniczej. Sadzili „drzewko szczęścia” w doniczce. Zapoznali się z wymaganiami rośliny. Przygotowali doniczki, ziemię i szczepki rośliny. Rozpoczęli od ułożenia drenażu w doniczce, wsypali ziemię i obłożyli nią roślinkę.
Dnia 29.09.16 klasa 3c udała się do kina HELIOS w Tczewie na film pt. ” Sekretne życie zwierzaków domowych”. Oglądając film mogliśmy się na własne oczy dowiedzieć co robią zwierzęta, kiedy ich właściciele wychodzą z domu do pracy i szkoły.
Ten szczególny dzień spędziliśmy poza szkołą. Wychowawca klasy, pani Izabela Krotowska zaplanowała wyjście klasowe pełne atrakcji. Zanim wyruszyliśmy na około 8 kilometrowy spacer, przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, aby nikomu nic się nie stało.
Dzieci z oddziału przedszkolnego „Motylki” w miłej i zabawnej atmosferze spędziły czas na wspólnej zabawie oraz poczęstunku! Uśmiech i radość towarzyszyły chłopcom i dziewczynkom przez cały dzień w szkole!
28 września udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni. Widzieliśmy tam wiele ciekawych i interesujących miejsc. Mogliśmy samodzielnie wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, dzięki którym lepiej rozumiemy prawa fizyki, działanie rozmaitych urządzeń oraz właściwości i przeznaczenie różnych przedmiotów. Braliśmy też udział w ciekawych warsztatach pt. „Domowe laboratorium”.
Dnia 28 września na Orliku odbył się pierwszy turniej z cyklu „From schools to women’s league”. Są to cykliczne zawody dla dziewczynek w wieku 7-9 lat. Autorem projektu jest Polski Związek Piłki Nożnej. Wśród drużyn znalazła się także nasza szkoła.
Dzisiaj 29 września doskonaliliśmy umiejętność stosowania podstawowych zasad ruchu drogowego, bezpiecznie przechodziliśmy przez jezdnię po „zebrze”. Już potrafimy troszczyć się o bezpieczeństwo swoje i innych na ulicy. Rozumiemy znaczenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizację świetlną.