We wtorek – 5 listopada- w grupie „Koniczynek” odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem na wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzają zainteresowania dzieci otaczającym je światem ludzi i zwierząt. Dzień ten przypomniał dzieciom jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. W bajkach dobro zawsze wygrywa, a zło zostaje ukarane. W tym wyjątkowym dniu dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały rekwizyty z baśni oraz wysłuchały bajek – „Kopciuszka”, „Pinokia” i „Trzech małych świnek”. „Koniczynki” razem z paniami obejrzały zapomniane w dzisiejszych czasach bajki takie jak „Reksio”, „Krecik” czy „Bolek i Lolek”. Były też tańce z balonem do piosenki z „Akademii Pana Kleksa” – „Witajcie w naszej bajce”. Przedszkolaki aktywnie i wesoło spędziły ten dzień.