11 grudnia 2023r., po raz drugi w tym roku szkolnym odbyły się w grupie sześciolatków, „Pszczółek” zajęcia organizowane przez Panią Iwonę Krauze. W ramach programu EPAS (Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego) odwiedzili nas uczniowie kl. 2 z Technikum nr 3 w Malborku pod opieką nauczyciela. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej projektu EPAS „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem” poruszały tematykę Unii Europejskiej i tradycji świątecznych w wybranych krajach europejskich.
Młodsze Ambasadorki, uczennice Technikum, które współtworzyły scenariusz zajęć z zapałem poprowadziły spotkanie z dziećmi. Wprowadziły je w tematykę Unii Europejskiej czytając małym uczniom bajkę o krasnalach, które symbolizowały kraje Unii Europejskiej. Sześciolatki złapały się za ręce, wspólnie z prowadzącymi utworzyli krąg, który miał symbolizować współpracę i łączność, czyli to, co charakteryzuje Unię Europejską. Dzieci opowiedziały o wzajemnej pomocy, a to pozwoliło porównać grupę przedszkolną do Unii Europejskiej, w której też występują określone zasady i państwa wspólnie podejmują decyzje.
Każde z dzieci otrzymało nazwę kraju UE i pod przywództwem prowadzącej – lokomotywy, z nazwą Unia Europejska, sześciolatki utworzyły wagoniki pociągu unijnego, który przejechał przez salę w rytm melodii „Jedzie pociąg z daleka”. W ten sposób dzieci poznały kraje tworzące UE, a wkrótce zobaczyły też ich miejsce na mapie Europy.
