10 grudnia klasa 1a udała się do Zamku na kolejne zajęcia edukacyjne z cyklu „Śladami Wielkiego Mistrza”. Pierwszym zadaniem podczas spaceru po Zamku było odnalezienie gomółek – małych cylindrycznych szyb którymi wypełnione były ramy okienne. Drugim zadaniem było szukanie okien zdobionych szkłami trapezowymi barwionymi na charakterystyczne średniowieczne kolory.