Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Witraże

10 grudnia klasa 1a udała się do Zamku na kolejne zajęcia edukacyjne z cyklu „Śladami Wielkiego Mistrza”. Pierwszym zadaniem podczas spaceru po Zamku było odnalezienie gomółek – małych cylindrycznych szyb którymi wypełnione były ramy okienne. Drugim zadaniem było szukanie okien zdobionych szkłami trapezowymi barwionymi na charakterystyczne średniowieczne kolory.

Czytaj dalej...

Father Christmas

Jak co roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym pod nazwą „Father Christmas”. Prace, które wykonały są przepiękne. Ozdobiliśmy nimi drzwi wejściowe naszej szkoły. Organizatorka konkursu, nauczycielka języka angielskiego Pani Marzena Przyborowicz, dziękuje wszystkim uczniom i ich rodzicom za tak duże zaangażowanie.

Czytaj dalej...

Od ziarenka do bochenka

Klasa 2 c ponownie odwiedziła Szkołę Łacińską. Tym razem klasa uczestniczyła w warsztatach pt. „Od ziarenka do bochenka”. Podczas tych zajęć dzieci poznały rodzaje zbóż, sposoby ich uprawy, etapy ich rozwoju oraz cały proces produkcyjny chleba – od małego ziarenka, które jest wysiewane przez rolnika, do wypieku bochenka przez piekarza.

Czytaj dalej...

Mikołajki w 2c

Od zawsze w grudniu dzieci zadają sobie pytanie czy Mikołaj istnieje? Nasza klasa po raz kolejny przekonała się, że tak. Istnieje, czuje się dobrze i pamięta o grzecznych dzieciach.Dostaliśmy list od Świętego Mikołaja z Laponii, w którym Mikołaj opisuje świąteczne przygotowania.

Czytaj dalej...

Próbny Sprawdzian z Rodzicami

Dzisiaj uczniowie klas szóstych pisali próbny sprawdzian w obecności swoich rodziców. Najpierw przez 80 minut uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Z języka polskiego pisali opowiadanie twórcze z elementami opisu, z matematyki rozwiązywali zadania tekstowe związane z objętością, liczeniem pieniędzy, rozwiązywaniem równań pierwszego stopnia.

Czytaj dalej...

Nasza Debata o Wartosciach

Dnia 08.12.2015 o godzinie 17.00 w auli szkoły spotkali się przedstawiciele Rodziców, Nauczycieli i Uczniów. Już po raz czwarty uczestnicy brali udział w debacie szkolnej. Tym razem poświęcono ją Szkolnemu Kodeksowi Wartości i Postaw. Wartości to życiowe drogowskazy człowieka. Nauczanie dzieci wartości jest najważniejszym zadaniem wychowawczym dla rodziców i nauczycieli.

Czytaj dalej...

Kolędą przywołajmy Święta

Informujemy z wielką radością, ze zebrana kwota z Festynu Adwentowego przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy 8 021 zł i 70 gr. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i hojnością przyczynili się do tego.

Czytaj dalej...

Festyn Adwentowy

Dnia 05.12.2015 spotkaliśmy się na corocznym Festynie Adwentowym. Pięknie przystrojona aula, oryginalne prace plastyczne uczniów klas pierwszych i zapach pieczonych kiełbasek zapraszały nas do środka. Wśród świątecznych straganów można było spotkać Rodziców, Uczniów i Nauczycieli.

Czytaj dalej...

Świąteczne pierniki

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były okazją dla Biedronek do spotkania z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku. Po miłym powitaniu jesienną piosenką w kręgu uczniowie ośrodka zaprosili swoich małych gości na wspólny posiłek.

Czytaj dalej...

Barbórka

4 grudnia obchodzimy Barbórkę, czyli Dzień Górnika.  Z tej okazji uczniowie w świetlicy szkolnej dowiedzieli się wielu ciekawych wiadomości. Poznali na czym polega ten trudny zawód, usłyszeli o różnych zwyczajach i obrzędach górniczych.

Czytaj dalej...

Orkiestra Ludzkich Serc

Kochani moi!

Dziękuję z całego serca- w imieniu swoim i wszystkich podopiecznych Fundacji „Szkoła Otwartych Serc” za czas cudów, który był udziałem wszystkich, którzy swoją pracą, zaangażowaniem, obecnością, bezinteresownością, dobrocią i hojnością przyczynili się do wielkiego sukcesu dziewiątego już Festynu Adwentowego” Kolędą przywołajmy święta”. Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord i zebraliśmy …ponad 8 tysięcy złotych!!!

Czytaj dalej...

Wyróżnienie dla Pani Izabeli

Z radością informujemy, że nauczycielka języka angielskiego Pani Izabela Krotowska otrzymała wyróżnienie w kategorii Wolontariusz przyznawane corocznie przez Kapitułę w ramach konkursu o Nagrodę Baszty Maślankowej.

Czytaj dalej...

Mój dzień po hiszpańsku

Uczniowie klasy 5a podczas zajęć z języka hiszpańskiego opisywali czynności jakie wykonują o konkretnej godzinie w ciągu dnia. Dzieci rozwijały umiejętność mówienia, tłumaczenia, zapamiętywania i pracy w zespole. Zmagały się z tłumaczeniem czasowników, odmieniały je przez pierwszą i drugą osobę.

Czytaj dalej...

Przed Festynem Adwentowym

Podczas zajęć kulinarnych dzieci miały pełne ręce roboty przygotowując się do Festynu Adwentowego. Razem z Panią Magdą i Panią Patrycją piekły przepyszne pierniczki i babeczki. Później zawzięcie pracowały przy ich dekorowaniu, każdy chciał pochwalić się swoim talentem.

Czytaj dalej...

Gawędy Bożonarodzeniowe

Uczniowie klasy 2 c wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Mediatekę pod nazwą Gawędy Bożonarodzeniowe. Dzięki tym warsztatom  dzieci miały okazję poznać jak wyglądały święta w przeszłości i skąd pochodzą niektóre zwyczaje i tradycje.

Czytaj dalej...