Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Kolorowe kanapki

W ostatnim tygodniu przed feriami klasy czwarte miały praktyczne zajęcia przyrody sprawdzające przyswojenie wiadomości z zakresu prawidłowego odżywiania się. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Kolorowe kanapki”. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mieli do wykonania określone zadania: wykonać według wzoru kanapki, określić skład przekąsek, pochodzenie produktów, zawartość składników pokarmowych w kanapkach oraz rolę jaką spełni pokarm po zjedzeniu w organizmie.

Czytaj dalej...

Razem z rodzicami uczymy dzieci wartości

W dniach 09-10 lutego 2016 rodzice i uczniowie klas 1-6 spotkali się z wychowawcami klas. Na zebraniach podsumowujących pierwszy semestr nauczania wychowawcy wraz z dziećmi pokazali mocne strony klasy, wymienili osiągnięcia, omówili wydarzenia, imprezy i uroczystości klasowe. Potem uczniowie za pomocą wierszy, piosenek, scenek przedstawili rodzicom Kodeks Wartości i Postaw przyjęty w naszej szkole na debacie rodziców, uczniów i nauczycieli. Rodzice mogli poza tym zobaczyć przygotowane przez uczniów domki wartości, wieże wartości i inne symbole związane z tym tematem.

Czytaj dalej...

Koniec semestru

W tym roku ferie zaczynają się dopiero 15 lutego. Wszyscy uczniowie niecierpliwie oczekują ich nadejścia. Jednakże najpierw w grupach wiekowych klas 1-3 i 4-6 podsumowano wyniki nauczania za I semestr tego roku szkolnego.

Czytaj dalej...

Zdrowo w świetlicy

Uczniowie uczęszczający na świetlicę mieli okazję samodzielnie przygotować i spożyć sałatkę owocową. Na początku dowiedzieli się o ważnej roli witamin w naszym życiu, potem przypomnieli sobie o higienie rąk w trakcie przygotowywania posiłków, a na końcu o bezpieczeństwie pracy z nożem.

Czytaj dalej...

Zimowe Grand Prix w Sztumie

W miesiącu grudniu i styczniu odbyły się trzy spotkanie zimowego grand Prix w Sztumie. Za każdym razem mieliśmy inną pogodę, raz wiosenną, raz ze śniegiem i siarczystym mrozem a za ostatnim razem podsumowującym bieg, wietrzną ale ciepłą. Uczniowie naszej szkoły za każdym razem musieli przebiec dystans 600m deptakiem przy jeziorze sztumskim.

Czytaj dalej...

Sukces siatkarzy

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini-piłce siatkowej drużyna chłopców zajęła I miejsce. O puchar walczyli: Aleksander Baran, Dominik Baran, Jan Grzmil, Patryk Kasprzyk, Mateusz Rabenda, Czesław Raburski, Filip Rados, Damian Stawicki, Hubert Zelman.

Czytaj dalej...

Brawo Pływacy!

Z radością informujemy, że nasi pływacy spisali się na medal! W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym chłopców zajęliśmy I miejsce, a wpływaniu drużynowym dziewcząt II miejsce.

Czytaj dalej...

Zebrania z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania podsumowujące pierwszy semestr: klasy 0-3 – 09.02.2016 godz. 17.00; klasy 4-6 – 10.02.2016 godz. 17.00

Czytaj dalej...

Projektujemy pojazdy kosmiczne

Nasza klasa 1c w minionym tygodniu na zajęciach poznawała kosmos, Układ Słoneczny oraz naszą planetę Ziemię. Na podsumowanie zajęć pracując w grupach projektowaliśmy pojazdy kosmiczne.

Czytaj dalej...

2c na koncercie

Dnia 3 lutego 2016 roku klasa 2 C została zaproszona przez Mediatekę na koncert muzyki klasycznej. Było to dla nas duże wyróżnienie.

Czytaj dalej...

Żywa lekcja muzyki

Piątkowa lekcja muzyki w klasie 3 c wyglądała inaczej niż zwykle. Uczniowie gościli gitarzystę basowego, niegdyś członka jednego z malborskich zespołów rockowych. Mateusz, student III roku pedagogiki specjalnej, zapoznał ich z podstawowymi pojęciami związanymi z muzyką.

Czytaj dalej...

Kulinarne książki w 6a

Uczniowie pracowali w parach, rozdzielili zadania i przygotowali się na kulinarne chwile. Na kolejne zajęcia przynieśli ulubione przepisy na desery. Na lekcji tłumaczyliśmy przepisy z języka polskiego na angielski. Okazało się, że bez słowników byłoby to bardzo trudne.

Czytaj dalej...

Sałatkowa lekcja przyrody

Jednym z tematów omawianych na lekcjach przyrody w klasie czwartej jest temat dotyczący zdrowego odżywiania. Uczniowie doskonale wiedzą jakie produkty dostarczają im energii, jakie witamin, a jakie pozwalają na budowanie mocnych kości i zdrowych zębów.

Czytaj dalej...

Karnawałowa dyskoteka

W czwartek 28 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna, trzecia dyskoteka dla uczniów klas 4-6. Dyskoteka miała charakter karnawałowo-walentynkowy i została przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj dalej...

Mali mierniczy z 1e

W dniu 28.01.2016 klasa 1e na lekcji matematyki podjęła się trudnego zadania związanego z mierzeniem. Na początku dzieci zapoznały się z celami i kryteriami lekcji. Razem z Panią Sylwią próbowały zmierzyć swoimi stopami długość dywanu. Stwierdziły, że na jego krawędzi mieści się 10 stóp Pani Sylwii i 13 stóp dziecięcych. Od razu wywnioskowały, że stopy ich wychowawczyni są dłuższe i dlatego mieści się ich mniej.

Czytaj dalej...