W ostatnim tygodniu przed feriami klasy czwarte miały praktyczne zajęcia przyrody sprawdzające przyswojenie wiadomości z zakresu prawidłowego odżywiania się. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Kolorowe kanapki”. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mieli do wykonania określone zadania: wykonać według wzoru kanapki, określić skład przekąsek, pochodzenie produktów, zawartość składników pokarmowych w kanapkach oraz rolę jaką spełni pokarm po zjedzeniu w organizmie.