Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Nagrody Festiwalu

W styczniu uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w konkursie plastycznym „Maska”, Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. W kategorii wiekowej 10-13 lat nagrody odebrali Kinga Parafiniuk i Jakub Grapentyn. Jednocześnie zespół wokalny 'Piąteczki” również wyśpiewał nagrodę festiwalową.

Czytaj dalej...

Orkiestra w obiektywie

Wielkoorkiestrowe granie zostało uwiecznione na wielu fotografiach. Można z nich odczytać radość, zaangażowanie i pasję z jaką biorący udział uczestniczyli w tej akcji. Poniższe zdjęcia są autorstwa naszego absolwenta Karola Duszyńskiego.

Czytaj dalej...

Po 24 Finale – dziękujemy!

Mieszkańcy Malborka jak zwykle nie zawiedli i dali w dniu 10 stycznia po raz kolejny dowód na to, że chcą pomagać. Pomagać bo… widzą efekty, pomagać bo sprzęt medyczny pomógł ich rodzinom, pomagać, bo to ma sens. Podczas niedzielnego 24 Finału po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy razem.

Czytaj dalej...

Biedroneczki w Karwanie

W ubiegłą sobotę 9 stycznia 2016 r. w Karwanie przy Muzeum Zamkowym odbył się świąteczno-karnawałowy koncert pt. „Festiwalowe kolędowanie”. Uczestnicy festiwalu to chóry malborskich szkół i przedszkoli. Jednymi z wielu wykonawców były „Biedroneczki” z Punktu Przedszkola Specjalnego, których występ był debiutem na scenie pozaszkolnej.

Czytaj dalej...

Olimpijczycy z 2c

W ogólnopolskim konkursie Synapsik MEN w tym roku szkolnym brało udział 5017 uczniów z 362 szkół w całej Polsce. 27 października 2015 roku dziesięciu uczniów z klasy 2 c kolejny raz podjęło wyzwanie i wzięło udział w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy dla klas drugich.

Czytaj dalej...

Orkiestra zagrała

Dzisiaj już od samego rana wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z opiekunami kwestowali na rzecz oddziałów pediatrycznych i na rzecz osób starszych. Zebraliśmy razem ponad 38 000 złotych. Pieniądze cały czas spływają i mamy nadzieję, że ta kwota niebawem powiększy się.

Czytaj dalej...

XXV Festiwal Boże Narodzenie w Sztuce

Dnia 9 stycznia w Karwanie odbył się XXV Festiwal Boże Narodzenie w Sztuce. Podczas przeglądu wokalnego na scenie pojawiło się wiele zespołów z malborskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały zespoły „Piąteczki” prowadzone przez Panią Larysę Lonską oraz zespół „Gwiazdeczki z Piąteczki” prowadzone przez Panie: Magdalenę Kubaszewską i Beatę Nagrodzką.

Czytaj dalej...

24 Finał

Malborski Sztab serdecznie zaprasza do udziału w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poniżej najważniejsze wiadomości związane z tym wydarzeniem. W tym roku zbieramy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Czytaj dalej...

Dzień w fotelu Pana Burmistrza

W niedzielę (10.01) odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem do wylicytowania będzie nietypowa atrakcja – „dzień w fotelu Burmistrza Miasta Malborka”. Termin „odbioru” nagrody, czyli dzień sprawowania władzy w mieście, zostanie ustalony ze zwycięzcą licytacji.

Czytaj dalej...

Wielkie Kolędowanie

Dnia 22 grudnia uczniowie klas 0-3 i 4-6 spotkali się w auli szkolnej, aby powitać nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W młodszej grupie wiekowej dzieci najpierw wysłuchały koncertu muzycznego pt. „Wigilijna Opowieść”.

Czytaj dalej...

Komunikat dla rodziców

Uprzejmie informujemy, że zajęcia opiekuńcze w dniach: 23, 28, 29 i 30 grudnia 2015r. będą odbywały się w godzinach: od 7.00 do 17.00, natomiast 24 i 31 grudnia 2015r.szkoła będzie zamknięta.

Czytaj dalej...

MultiSport nagrodzony a Mały Mistrz wyróżniony!

Ideą projektu MultiSport jest organizacja i prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych. Zajęcia są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną uczestników. Program ten powstał w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce.

Czytaj dalej...

Lekcja o wartościach–wolność i solidarność

Z dumą informujemy, że nauczyciel br. Krzysztof Łaszuk został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności. 19 grudnia 2015 r w sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu odbyła się podniosła uroczystość.

Czytaj dalej...