12 lutego w klasie 5A odbył się kolejny konkurs związany z tematyką diety i naszego zdrowia. W ramach lekcji dotyczącej promocji zdrowia dowiedzieliśmy się jak ważne jest jedzenie pełnowartościowych i zdrowych produktów. Nasza Pani opowiedziała nam jak należy czytać etykiety umieszczone na produktach spożywczych i przekazała nam według jakich zasad są one tworzone. Dzięki aplikacji dostępnej na telefon, która weryfikuje produkty, mogliśmy z łatwością sprawdzić czy umieszczone składniki w popularnym napoju gazowanym są dobre dla naszego zdrowia. Porównaliśmy to ze składem jogurtu naturalnego. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że zakupy to nie jest taka łatwa sprawa. Omówiliśmy aktualną piramidę zdrowia, która zwraca nam uwagę na czym powinniśmy się skupić chcąc prowadzić zdrowy styl życia. Następnie przeszliśmy do wyczekiwanej przez nas części lekcji- KLASOWEGO KONKURSU MASTERCHEFA!