Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

1c zna alfabet

W dniu 02 czerwca uczniowie klasy 1c zapoznali się z wierszem Wandy Chotomskiej pt. „Alfabet”. Dzieci dowiedziały się także, że autorka wiersza została uhonorowana Orderem Uśmiechu.

Czytaj dalej...

Młodzi melomani

W dniu 02 czerwca klasa 4a na lekcji muzyki z zaciekawieniem słuchała muzyki klasycznej w wykonaniu R. Schumana, C. Debussy, W. A. Mozarta. Czwartoklasiści jak melomani zapoznali się z nagraniami takich utworów: „Marzenie”, „Taniec pajaca” i „Symfonia dziecięca”.

Czytaj dalej...

Biedroneczki w ZOO

W ostatni tydzień maja przedszkolaki wraz z nauczycielkami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do oliwskiego ZOO. Dla dzieci było to pierwsze spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w ogrodzie. Do tej pory dzieci znały te zwierzęta z wierszy i bajek.

Czytaj dalej...

Gratulacje dla Gabrysia!

W dniu 31.05.15 w niedziele odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z okazji „Dnia Dziecka”. Naszą szkołę reprezentowali następujące osoby Maciej Maczyszyn, Jakub Nadolny i Gabryś Kozak – Rudnik. W grupie najmłodszej do lat 11- I miejsce zajął Gabryś Kozak-Rudnik otrzymał puchar, dyplom i nagrodę rzeczową oraz przyjął gratulacje od Burmistrza Miasta pana Marka Charzewskiego.

Czytaj dalej...

Roweriada 2015

 W maju już po raz trzeci odbył się turniej turystyczno-krajoznawczy: „Roweriada – Malbork 2015”. Szkołę reprezentowali uczniowie w ramach koła turystycznego. Nasza szkoła po raz trzeci wzięła w nim udział i po raz trzeci stanęła na podium, tym razem zajęliśmy drugie miejsce.

Czytaj dalej...

Święto Rodziny w 1a

29 maja w klasie 1a odbyło się starannie przygotowane przez dzieci i wychowawców Święto Rodziny. Podczas prób i przygotowań do tej uroczystości można było zauważyć ogromne zaangażowanie uczniów. Nie mogli się doczekać tego dnia!

Czytaj dalej...

Gra miejska

W minioną sobotę w ramach zajęć koła turystycznego pięcioro ochotników z klasy 6c wraz wychowawczynią wzięło udział w bardzo ciekawym przedsięwzięciu – grze miejskiej: „Tropami wielokulturowego Malborka…”

Czytaj dalej...

Dajcie dzieciom słońce!

dzieci

Z okazji Dnia Dziecka dedykujemy Wam wiersz Danuty Gellnerowej pt. „Dzieci”

Wszystkie dzieci na całym świecie są takie same –

lubią skakać na jednej nodze i lubią zanudzać mamę.

Wszystkie dzieci na całym świecie śpiewają wesołe piosenki

i byle kamyk, i byle szkiełko biorą jak skarb do ręki.

Podobno dzieci na całym świecie bywają niegrzeczne czasem,

lecz to nie u nas, nie w naszym mieście – to gdzieś za górą, za lasem.

Czytaj dalej...

Kochana Mamo!

Dnia 26 maja Biedroneczki gościły swoje mamy. W części artystycznej wykonały piosenki oraz wierszyk. Następnie wspólnie z mamami wykonały kwiatki z butelek.

Czytaj dalej...

Dzień Matki w 1c

W dniu 26 maja o godzinie 16.30 klasa 1c, razem z wychowawczynią Panią Joanną Pietkiewicz, zaprosiła wszystkie mamy na uroczystość z okazji „Dnia Matki”. Z tej okazji dzieci przygotowały specjalny występ. Wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności śpiewu oraz recytacji wierszy.

Czytaj dalej...

Warsztaty Szkoła Współpracy

Dnia 25 maja odbyły się kolejne warsztaty w projekcie Szkoła Współpracy. Przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu z trenerką Panią Elżbietą Singer. Przedstawiciele społeczności szkolnej przedstawili wnioski i rekomendacje z debat, które odbyły się w połowie maja.

Czytaj dalej...

Warto być dobrym

22 maja w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Malborku odbył się XIII Powiatowy Festiwal „Przyjaźń niejedno ma imię”. Festiwal był współorganizowany przez Stowarzyszenie „Parasol”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a – Jan Michalewicz, Patryk Klonowski i Hubert Zelman. Uczniowie przy pomocy pacynek zagrali role z utworu „Mały Książę i Lis”.

Czytaj dalej...

Biedronki dziękują Weronice

Dzieci z Punktu Przedszkola Specjalnego miały okazję zapoznać się z grą, brzmieniem i budową skrzypiec. Zaprezentowała im to uczennica klasy 4 c Weronika Żelazko. Mini recital sprawił dzieciom wiele radości.

Czytaj dalej...

Szkoła Współpracy

W piątek 22 maja przedstawiciele rodziców, uczniów i nauczycieli spotkali się by razem zrealizować projekt wybranego zadania –„Działanie na dobry początek”.

Czytaj dalej...

Biwak 6a

Klasa 6a wraz z wychowawcą Joanną Pichlak i opiekunem Panią Agnieszką Nowicką udała się do Łapina na trzydniowy biwak integracyjny pod hasłem „Wszyscy za jednego”.

Czytaj dalej...