„Fiołki” swój tydzień rozpoczęły od pieczenia świątecznych pierników. Tego dnia w naszej grupie gościliśmy Panią Anię – mamę Oli, która pasjonuje się pieczeniem różnego rodzaju wypieków. Dzieciom szczególnie podobało się wałkowanie ciasta i wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków i aniołków. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni, a gdy były już gotowe przystąpiliśmy do ich dekorowania lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała. Przygotowywanie wypieków sprawiło dzieciom mnóstwo radości, a zapach pieczonych pierniczków wprawił nas wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.