Dzisiaj w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie i nauczyciele klas 0-6 zebrali się w auli szkoły. Klasy przygotowały piękne kolędy i prezentowały je swoim kolegom.
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Czytajmy po angielsku.” Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów.
Tradycyjnie, kolejny raz w grudniowy wieczór, odbyła się Świąteczna Kolacja Charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji „Szkoła Otwartych Serc”. Kolację zorganizował i przygotował Przyjaciel Fundacji, szef Gothic Cafe-Bogdan Gałązka.
Telekamery to nagrody przyznawane, co roku przez magazyn telewizyjny Tele Tydzień za osiągnięcia telewizyjne. Ambasador naszej Fundacji Pani AgnieszkaCegielska także została nominowana do tej nagrody.
Klasa 2a była 10 grudnia w Restauracji Gothic w Malborku na pieczeniu pierników świątecznych. Dzieci same z gotowego ciasta wykonywały formy pierniczków, a po ich upieczeniu dekorowały kolorowym lukrem oraz posypkami i cukierkami.
Na lekcji religii uczniowie klasy 4c zapoznali się z przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie, zastanawiali się, jakie cechy powinien mieć dobry człowiek, wysłuchali piosenki Arki Noego pt. „Moje serce śpi”.
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do kolejnego spotkania czytelniczego z najmłodszymi członkami naszej społeczności szkolnej. Dzieci wysłuchały opowiadania Przyjaciele Świętego Mikołaja i wzięły udział w zabawach integracyjnych.
Instytut Żywienia i Rozwoju ELIGO przeprowadził w klasach 0-6 warsztaty na temat zdrowego stylu życia pod nazwą Piramida Zdrowego Wyboru. Trenerzy i nauczyciele klas 0-3 i 4-6 uzmysłowili dzieciom, że ważne jest to, co jest naszym codziennym pożywieniem.
Dnia 10.12.2014 odbyło się drugie spotkanie w tym roku w ramach projektu „ Od marzeń do sukcesu”. Naszymi gośćmi były dwie Panie Agnieszka Danielewicz i Monika Szmuc. Panie są założycielkami Instytutu Żywienia i Rozwoju ELIGO.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu UNICEF – „Wszystkie kolory świata.” Koordynatorem akcji jest Pani psycholog – Alicja Zborowska-Gordowy. Uczniowie będą angażować się w pomoc dzieciom w Sudanie Południowym.