Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Hej kolęda, kolęda!

Dzisiaj w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie i nauczyciele klas 0-6 zebrali się w auli szkoły. Klasy przygotowały piękne kolędy i prezentowały je swoim kolegom.

Czytaj dalej...

Brawo sportowcy!

Miło nam, że w Mistrzostwach Malborka w Indywidualnym Tenisie Stołowym nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca.

Czytaj dalej...

Ruszyły aukcje Allegro WOŚP

Już można śledzić i wspierać licytacjami i zakupem aukcje wystawiane na Allegro w ramach 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj dalej...

Brawo Zuzia, Marta i Samuel!

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Czytajmy po angielsku.” Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów.

Czytaj dalej...

Podziękowanie od Oliwii

Bohaterka Festynu Adwentowego – Oliwia wraz ze swoimi rodzicami poprosiła o umieszczenie na naszej stronie podziękowania, co też czynimy.

Czytaj dalej...

Wielkie Piernikowanie

Tradycyjnie, kolejny raz w grudniowy wieczór, odbyła się Świąteczna Kolacja Charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji „Szkoła Otwartych Serc”. Kolację zorganizował i przygotował Przyjaciel Fundacji, szef Gothic Cafe-Bogdan Gałązka.

Czytaj dalej...

Zagłosuj na Panią Agnieszkę!

Telekamery to nagrody przyznawane, co roku przez magazyn telewizyjny Tele Tydzień za osiągnięcia telewizyjne. Ambasador naszej Fundacji Pani Agnieszka Cegielska także została nominowana do tej nagrody.

Czytaj dalej...

2a piecze pierniki

Klasa 2a była 10 grudnia w Restauracji Gothic w Malborku na pieczeniu pierników świątecznych. Dzieci same z gotowego ciasta wykonywały formy pierniczków, a po ich upieczeniu dekorowały kolorowym lukrem oraz posypkami i cukierkami.

Czytaj dalej...

Moja Mała Ojczyzna

Na lekcjach historii w trakcie dwóch kolejnych zajęć uczniowie klas czwartych zdobywali wiedzę na temat swojej ,,małej ojczyzny”.

Czytaj dalej...

Na czynienie dobra przyszedł czas!

Na lekcji religii uczniowie klasy 4c zapoznali się z przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie, zastanawiali się, jakie cechy powinien mieć dobry człowiek, wysłuchali piosenki Arki Noego pt. „Moje serce śpi”.

Czytaj dalej...

Mikołajkowe opowieści

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do kolejnego spotkania czytelniczego z najmłodszymi członkami naszej społeczności szkolnej. Dzieci wysłuchały opowiadania Przyjaciele Świętego Mikołaja i wzięły udział w zabawach integracyjnych.

Czytaj dalej...

Piramida Zdrowego Wyboru

Piramida Zdrowego Wyboru

Instytut Żywienia i Rozwoju ELIGO przeprowadził w klasach 0-6 warsztaty na temat zdrowego stylu życia pod nazwą Piramida Zdrowego Wyboru. Trenerzy i nauczyciele klas 0-3 i 4-6 uzmysłowili dzieciom, że ważne jest to, co jest naszym codziennym pożywieniem.

Czytaj dalej...

Od marzeń do sukcesu

Dnia 10.12.2014 odbyło się drugie spotkanie w tym roku w ramach projektu „ Od marzeń do sukcesu”. Naszymi gośćmi były dwie Panie Agnieszka Danielewicz i Monika Szmuc. Panie są założycielkami Instytutu Żywienia i Rozwoju ELIGO.

Czytaj dalej...

Uszyj laleczkę!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu UNICEF – „Wszystkie kolory świata.” Koordynatorem akcji jest Pani psycholog – Alicja Zborowska-Gordowy. Uczniowie będą angażować się w pomoc dzieciom w Sudanie Południowym.

Czytaj dalej...