W czasie wycieczki do Torunia realizowanej w ramach projektu „ Poznaj Polskę” w dniu 25.11.2021 roku, uczniowie klas 7b i 7e odwiedzili ważne edukacyjnie miejsca. Swoją podróż rozpoczęli wcześnie rano i pierwszą toruńską atrakcją było Centrum Popularyzacji Kosmosu- Planetarium Toruń. W czasie seansu przeznaczonego dla młodzieży pt. „Makrokosmos” uczniowie przenieśli się w niesamowity świat kosmosu. Podczas tej kosmicznej podróży zdobyli nową wiedzę dotyczącą Wszechświata. Na filmie, Ziemia ukazana była jako drobina zawieszona w wielowymiarowej przestrzeni. „Makrokosmos” to również przybliżenie sylwetki Mikołaja Kopernika, dzięki któremu zrozumiano, że nasz świat jest tylko jedną z planet, a granice kosmosu sięgają dalej niż się wydaje. Następnie uczniowie zwiedzili interaktywną wystawę Geodium- mieli możliwość poznać procesy zachodzące we wszechświecie. Uczniowie zobaczyli model kuli ziemskiej o średnicy 2.15m, a dzięki oświetleniu mogli zrozumieć dlaczego są cztery pory roku, a po dniu następuje noc. W sali znajdowały się różnorodne urządzenia i stanowiska takie jak pole magnetyczne, atmosfera Ziemi, płyty litosferyczne oraz cyklon, które uczniowie uruchamiali za pomocą przycisków.
Następnie przyszła pora na kolejną toruńską atrakcję – Muzeum Toruńskiego Piernika. Uczniowie dowiedzieli się o sposobach wyrabiania tradycyjnego ciasta, wypieku pierników oraz zwiedzili trzypiętrowe muzeum. W czasie zwiedzania wysłuchali czterech legend związanych z tym tradycyjnym toruńskim specjałem. Udział w warsztatach wyrabiania pierników pozwolił uczestnikom poznać tę sztukę kulinarną. Każdy uczeń stworzył swojego piernika i mógł go zabrać do domu na pamiątkę.