Podajemy Państwu wyniki rekrutacji do Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Malborku. Lista przyjętych i kontynuujących poniżej pod linkiem:
Zgodnie z art. 24 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz.U.2019.1775) zadania gmin w ramach prac spisowych obejmują m.in.: popularyzację spisu powszechnego na terenie gminy.
W związku z powyższym na prośbę Burmistrza Miasta Malborka zamieszczamy na naszej stronie przygotowaną informację nt. spisu oraz plakat informacyjny:
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku przez Główny Urząd Statystyczny.
Udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Spisać można się za pomocą Internetu na stronie – www.spis.gov.pl
Każdy kto spisze się za pomocą Internetu, może wziąć również udział w loterii z nagrodami.
W lutym i marcu grupa przedszkolna Stokrotki „poleciała” na daleki kontynent – Ameryka Północna i wylądowała w kraju Stany Zjednoczone.
Cykl zajęć dotyczących USA przedszkolaki rozpoczęły od swoich skojarzeń związanych z tym krajem- po naprowadzeniu przez nauczyciela oraz dzięki multimedialnej prezentacji padły nazwy Mickey Mouse, Minnie Mouse, Disney, Elmo, McDonald’s, KFC chicken, pop corn, hamburger, hot dogs, marshmallows , cowboys, peanut butter, coke, lemonade i wiele innych. Stokrotki były zdziwione, że aż tyle produktów obecnych w ich codziennym życiu jest związane ze Stanami Zjednoczonymi. Dzieci na mapie odnalazły stolicę USA – Washington oraz największe miasta New York (Big Apple), Los Angeles, Chicago. Następnie dowiedziały się, że flaga USA ma 13 biało czerwonych pasków oraz 50 gwiazdek i co one symbolizują.
Dnia 22 kwietnia 2021r. na całym świecie obchodziliśmy wyjątkowy dzień, Dzień Ziemi. W tym dniu każdy z nas powinien zastanowić się nad tym jak dbać o naszą planetę. Słoneczniki w trakcie zajęć dydaktycznych dowiedziały się jak pielęgnować środowisko i otaczającą nas przyrodę, jak dbać o nasz wspólny dom – Ziemię. Nasze przedszkolaki uczyły się co to znaczy być ekologicznym. Przez cały dzień dzieciom towarzyszyło hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Dzieci brały udział w zabawach, śpiewały piosenki. Nauczycielka czytała dzieciom edukacyjne wierszyki, wspólnie rozwiązywali quizy ekologiczne.
Słoneczniki świetnie się bawiły na cześć naszej planety.
W czwartek 22 kwietnia 2021r. dzieci z grupy przedszkolnej – Fiołki – obchodziły Światowy Dzień Ziemi – to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji dzieci zapoznały się z pojęciami recyklingu oraz ekologii, powtórzyły wiadomości związane z segregacją odpadów i wspólnie odpowiedziały na pytanie: Czy jesteśmy eko? Przedszkolaki dowiedziały się też jakie zagrożenia dla naszej planety niesie działalność człowieka. Dzieci pracowały w grupach, biorąc udział we wspólnych zabawach – układały puzzle oraz wykonywały prace plastyczne.
Uczniowi klas 6 wzięli udział w projekcie pt.: „Mój ulubiony stawonóg”. Projekt był realizowany w ramach lekcji biologii w klasie 6, podczas realizowania tematów: zwierzęta bezkręgowe – stawonogi. Zadaniem uczniów było wykonanie projektu 3D wybranego przez siebie stawonoga. Technika była dowolna. Głównym celem tego projektu było zainteresowanie uczniów tą niezwykle ciekawą, ale też i dosyć trudną w odbiorze – grupą zwierząt.
Zapraszam do obejrzenia prac. Wyszło pięknie. Dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w tym projekcie.
Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Malborku.
W dniach od 19 kwietnia do 25 kwietnia 2021 roku kontynuuje się w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku w klasach 1-8 prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w formie zdalnej.
Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas
Florian Plit
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz Pani Ewa Chmielewska zapraszają do kolejnego wyzwania pod hasłem ZIELONA STRONA MOCY !!! Tym razem możemy zrobić coś dla siebie i dla Ziemi.
Akcja polega na tym, aby w dniach 19.04.- 30.04 wybrać się z rodziną bądź przyjaciółmi do parku , lasu, nad morze – gdzie chcecie. Niezbędnym wyposażeniem powinien być worek na śmieci i rękawiczki. Podczas spaceru należy pozbierać śmieci, na które się natknięcie. Po spacerze zróbcie zdjęcie „waszym zbiorom” i prześlijcie na adres chmielewska.ewa@sp5malbork.pl.
Nie bądźcie obojętni!!! Działajmy!!! Bo jak nie My , to kto???
W dniu 29.03.2021 r. przeprowadzono dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego Kuratoryjny Wojewódzki Konkurs Chemiczny. Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy 8a – Filip Kraszewski. Z dumą informujemy, że nasz młody chemik otrzymał 74% punktów i został finalistą tego konkursu. Serdecznie gratulujemy. Brawo!
Nadszedł czas podsumowania sportowego challangu RUCH TO ZDROWIE. Śmiało można powiedzieć Mamy to!!! Czas poświęcony aktywności fizycznej jest ważny dla wielu z Nas, dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Sport towarzyszy Nam na co dzień! Dla niektórych jest pasją, bez której nie wyobrażają sobie życia. Dzięki niej czują się spełnieni.
Dlatego niezależnie od pogody, pory roku, miejsca pobytu zażywamy ruchu. Okazało się, że ćwiczymy w szkole podczas zajęć stacjonarnych, ćwiczymy w domu podczas nauki zdalnej i w wolnym czasie po zajęciach.
Niewątpliwie sport to zdrowie. Oto krótka relacja z chellengu, przedstawiająca tylko niektóre z przesłanych aktywności.
Kacper Kubic z klasy 8c został laureatem kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego.Ogromne gratulacje! Kacper nie będzie musiał zdawać egzaminu ósmoklasisty z języka nowożytnego, Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku – 100%. Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych otrzymują także z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną. Jesteśmy bardzo dumni. Brawo!
Uczniowie z klasy 5a zorganizowali wewnątrzklasowy konkurs pt. „LEGO START” pod opieką wychowawczyni Pani Anny Bajur i Pani Agaty Serzysko. Celem tej rozgrywki było inspirowanie młodzieży do rozwijania wyobraźni, zdolności projektowania i budowania. Ponadto doskonalenie umiejętności analizowania oraz rozwijania przestrzennego myślenia. Uczniowie w sposób kreatywny spędzali czas wolny w domu.’
W tym konkursie udział wzięli: Jan Pindel, Kacper Jaroński, Kalina Czapska, Sebastian Urban, Karolina Kozikowska, Amelia Bogut, Stanisław Mazanowski, Sebastian Wiśniewski, Bartek Piechota.
Prace uczniów były ogromnie ciekawe i wykonane w sposób bardzo staranny. Tematyka była różnorodna. Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni.