Nadszedł czas podsumowania działań naszego przedszkola wobec edukacji prozdrowotnej i proekologicznej w bieżącym roku szkolnym. Poprzez udział w zajęciach, programach profilaktycznych i projektach edukacyjnych wszystkim przedszkolakom udało się nabyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zachowania zdrowej diety, właściwego trybu życia oraz wykształcić w sobie postawę przyjazną środowisku.
Nasze przedszkolaki miały możliwość systematycznego zdobywania nowych informacji oraz umiejętności, aby właściwie dbać o własne zdrowie i dobrze służyć środowisku. Nauczycielki zachęcały je do spożywania owoców i warzyw, picia wody oraz zdrowych koktajli w ramach posiłków w przedszkolu i w domu. Omawiały tematy dotyczące zachowań prozdrowotnych oraz zachęcały dzieci do nauki o środowisku. Przedszkolaki stworzyły własne piramidy żywienia i zdrowego trybu życia, dzięki którym zapamiętały zasady zdrowego odżywiania i funkcjonowania. Projektowały również plakaty grupowe związane z ochroną środowiska i dbaniem o zdrowie, które do dziś dekorują ich sale i przypominają o wspólnych postanowieniach.
