W tym roku obchody Dnia Nauczyciela będą inne niż zwykle. Nie odbędzie się akademia, nie usłyszymy śpiewu grupy muzycznej, nie zakręci się łza wzruszenia w oku z powodu obejrzanego przedstawienia, skeczu. Mimo to duch świętowania unosi się w powietrzu. Dzieci „przybijają łokcie” z nauczycielami składając życzenia, uśmiechy radości i serdeczności chowają się za maseczkami na twarzach. Przedstawicielki samorządu w ramach podziękowania rozdają niespodzianki, które przygotowały dla wszystkich pracowników szkoły. Piękne zakładki do książek, a na nich takie życzenia:
„Wszystkim pracownikom szkoły, bardzo dziękujemy. Za wytrwałość, szacunek dla nas. Życzymy Wam oby wymarzony sukces spełnił się, abyście zawsze chodzili uśmiechnięci.”
„Z okazji Dni Nauczyciela. Chcielibyśmy podziękować za trud włożony w nasze kształcenie, za codzienną motywację do walki o dobrą przyszłość, za cierpliwość i wyrozumiałość.”
Poniżej zamieszczamy wiersz napisany przez uczennicę z klasy 6b Natalię Szewczyk, który rozbrzmi z głośników radiowęzła i rozpocznie wyjątkowe w tym roku obchody Dnia Nauczyciela.
Życzenia kierujemy do wszystkich pracowników naszej szkoły. Zapraszamy także do obejrzenia krótkiej prezentacji o Dniu Edukacji Narodowej.
