Klasa 2b, razem z panią Anią, odwiedziła ostatnio nowe Centrum Edukacyjne w Malborku. Szkoła Łacińska, bo o niej tu mowa, oferuje bogaty wybór zajęć edukacyjnych i warsztatów dla dzieci.
Projekt MultiSport skierowany jest do Uczniowskich Klubów Sportowych działających przy szkołach podstawowych. Programem objęte są dzieci z klas IV-VI.W naszej szkole działają dwie grupy sportowe prowadzone przez Iwonę Wądołowską i Sabinę Orłowską- nauczycielki wychowania fizycznego.
Uczniowie klasy 3c zastanawiali się nad problemem: „ W jaki sposób należy dbać o czystość powietrza?” Nauczycielka Pani Elżbieta Kłak przygotowała dla dzieci prezentację multimedialną na temat przyczyn zanieczyszczeń powietrza.
Dnia 18.11.2014 roku maluchy z grupy Biedroneczki zastanawiały się razem z Panią Magdą, jaka pogoda panuje jesienią. Z rozsypanki obrazkowej o tematyce jesiennej składały obrazek i naklejały na kartkę.
Dzisiaj o godzinie 16.00 szóstoklasiści wraz ze swoimi rodzicami spotkali się na próbnym sprawdzianie. Dyrekcja szkoły podziękowała rodzicom za tak liczne przybycie. Poinformowała, że sprawdzian obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów – języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Uczniowie naszej szkoły uczą się przy wykorzystaniu tablic interaktywnych. Otrzymaliśmy je od Fundacji Szkoła Otwartych Serc. Dzięki koncertowi zorganizowanemu przez Panią Agnieszkę Cegielską mamy siedem takich tablic i rzutników multimedialnych.
Z dumą informujemy, że biegacze naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca w tegorocznym Miejskim Biegu Niepodległości – II miejsce Oliwia Osowicka, II miejsce Szymon Ochociński, III miejsce Gabriel Kozak.
W naszej szkole odbyły się badania wad postawy.Przebadanych zostało około 80 uczniów, w grupie tej znaleźli się uczniowie biorący udział w zajęciach MultiSport oraz uczniowie z klas 4-6, którzy nie uczestniczą w programie.
Dnia 12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach projektu „Od marzeń do sukcesu. Projekt realizowany jest od czterech lat dla klas IV- V i w dalszym ciągu cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.
W listopadzie odbył się szkolny etap Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 38 uczniów, a w komisji zasiadły nauczycielki języka angielskiego Panie: Izabela Krotowska oraz Celina Kraszewska.
Dzisiaj wszyscy zebraliśmy się na auli. Odświętnie ubrani z przypiętą do piersi kokardą narodową wsłuchaliśmy się w wiersze, monologi i pieśni … Narodowe Święto Niepodległości, to polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów Rosji, Prus i Austrii.
Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły Panie: Agnieszka Danielewicz – dietetyk i trener żywienia oraz Monika Smuc – koordynator projektu o zdrowym odżywianiu z Instytutu Żywienia i Rozwoju w Gdańsku „Eligo”oraz Stowarzyszenia – „Jestem ważny.” Panie najpierw spotkały się z nauczycielami a potem z rodzicami klas 0-3.